Δελτίο τύπου από το Δήμο Ναυπλιέων:
Κλειστές οι σχολικές μονάδες του Δήμου Ναυπλιέων την Τετάρτη 17 Φεβρουαρίου.
Mε απόφαση του Δημάρχου Ναυπλιέων Δημήτρη Κωστούρου, οι σχολικές μονάδες του Δήμου Ναυπλιέων θα παραμείνουν κλειστές, όπως και οι Βρεφονηπιακοί Σταθμοί και την Τετάρτη 17 Φεβρουαρίου, αφού οι θερμοκρασίες στην περιοχή μας θα συνεχίσουν να είναι στα ίδια χαμηλά επίπεδα σύμφωνα με την Μετεωρολογική Υπηρεσία (0-6 βαθμοί).
Σε τόσο χαμηλές θερμοκρασίες δεν μπορούν να τηρηθούν τα υγειονομικά μέτρα κατά του κορωνοϊού.
Για τις ημέρες Πέμπτη και Παρασκευή, κατά τις οποίες θα υπάρξει βελτίωση, τα σχολεία θα λειτουργήσουν ξανά με προσέλευση των μαθητών 2 ώρες αργότερα δηλαδή στις 10.15.
Τα μαθήματα θα γίνουν κανονικά με τηλεκπαίδευση στις 17 Φεβρουαρίου, σύμφωνα με τις οδηγίες που πήρατε την Κυριακή.
Στις 18 και 19 Φεβρουαρίου θα αρχίσουμε τα μαθήματα δια ζώσης την 3η ώρα – 10.15.
Αύριο, θα ρυθμίσουμε τις λεπτομέρειες με το ΚΤΕΛ και θα ενημερώσουμε τα παιδιά που χρησιμοποιούν λεωφορείο για την Πέμπτη και την Παρασκευή.
Η ενισχυτική διδασκαλία θα γίνει κανονικά όλες τις μέρες (με τηλεκπαίδευση).
Περισσότερες πληροφορίες για τη λειτουργία του σχολείου εδώ.