Παίζοντας Μήδεια (Playing Medea) – Παράταση υποβολής συμμετοχών στον διαγωνισμό για μαθητές και φοιτητές θεατρικών σχολών

Το Θέατρο Out of Chaos και το Κέντρο Ελληνικών Σπουδών στις Ηνωμένες Πολιτείες, με την υποστήριξη του Κέντρου Ελληνικών Σπουδών στην Ελλάδα και του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου ανακοινώνουν την παράταση υποβολής συμμετοχών μέχρι τις 26 Μαρτίου 2021, λόγω των αυστηρών μέτρων για τον περιορισμό διασποράς της πανδημίας.
Προσκαλούμε νέους, μαθήτριες και μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου, φοιτητές και φοιτήτριες Θεατρικών Σπουδών στην Ελλάδα να πειραματιστείτε, να παίξετε (ή απαγγείλετε) σκηνή από την τραγωδία Μήδεια του Ευριπίδη, να την βιντεοσκοπήσετε και υποβάλετε στους διοργανωτές μέχρι τις 26 Μαρτίου 2021.
Για πληροφορίες σχετικά με τον ελληνικό διαγωνισμό επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του Θεάτρου Out of Chaos.