• Σχετικά με την τηλεκπαίδευση:
Παρακαλούνται, οι γονείς να μεριμνήσουν έτσι ώστε τα παιδιά τους να εισέρχονται στην ψηφιακή τάξη με σωστά ονόματα και όχι με ψευδώνυμα γιατί οι καθηγητές δεν ξέρουν αν όντως είναι μαθητές ή όχι. Επίσης στην περίπτωση που ο κηδεμόνας δεν επιθυμεί ο μαθητής να έχει ανοιχτή την κάμερα στη διάρκεια του μαθήματος, καλό είναι να την ανοίξει για μικρό χρονικό διάστημα έτσι ώστε να τον αναγνωρίσει ο καθηγητής. Σε περίπτωση που οι μαθητές δημιουργούν προβλήματα στο μάθημα θα απομακρύνονται από την τάξη.
  • Παρακαλούμε τους γονείς, όταν υπάρχει κάποιο αίτημα προς το σχολείο, να μας στέλνετε email όπου:
  1. Στο Θέμα του email, να μας γράφετε το θέμα σας,

2. Στο Σώμα του email, να μας γράφετε το αίτημά σας το όνομα του παιδιού σας, το τμήμα του και το όνομά του Κηδεμόνα.

3. Θα δεχόμαστε αιτήματα μόνο από τα email που έχετε δηλώσει στην υπηρεσία μας.

4. Για αλλαγή στοιχείων όπως email, κινητό, θα πρέπει να κάνετε το αίτημά σας αφού πρώτα φτιάξετε υπεύθυνη δήλωση μέσω του https://www.gov.gr/ ή από το ΚΕΠ.

• Αν χρειαστεί να στείλετε email, να μην απαντάτε στα email που σας στέλνουμε, αλλά να φτιάχνετε καινούριο με το ανάλογο θέμα.
  • Για το eclass ή το e-me, αν χρειαστείτε αλλαγή ή επαναφορά κωδικού, θα ακολουθήσετε τις οδηγίες που σας έχουμε στείλει. Αυτές βρίσκονται και στη σελίδα:

Από τη Διεύθυνση του σχολείου.

Καλή δύναμη σε όλους.

Ευχαριστώ.
Παρακαλώ το σύνδεσμο αυτής της σελίδας να τον αποθηκεύσετε για μελλοντική ενημέρωσή σας.