Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας,
Δυστυχώς σταματάμε τη δια ζώσης λειτουργία του σχολείου, και αρχίζουμε την σύγχρονη εξ αποστάσεως από 9/11/2020. Απόφαση Υπουργείου:
Η σύγχρονη εξ αποστάσεως λειτουργία του σχολείου είναι υποχρεωτική καθημερινά για όλα τα μαθήματα με λήψη απουσιών.
Ο μαθητής μπορεί να συνδεθεί με υπολογιστή, tablet, και κινητό τηλέφωνο. Στην περίπτωση σύνδεσης με κινητό τηλέφωνο, η χρήση δεδομένων κινητής τηλεφωνίας, είναι δωρεάν για το Webex.
Σας στέλνουμε το πρόγραμμα λειτουργίας, το ωρολόγιο και τις εικονικές τάξεις των καθηγητών (μόνο στα email των γονέων).
Ενημερωθείτε για τα βασικά ζητήματα covid-19 και τηλεκπαίδευσης στους κόμβους της σελίδας του σχολείου μας:
Επίσης ενημερωθείτε για το προσωπικά δεδομένα και τη νομοθεσία εδώ:
Για την ασύγχρονη εξ αποστάσεως λειτουργία θα ενημερωθείτε από τους καθηγητές αν χρειαστεί. Βέβαια όσοι γονείς δεν έχουν κάνει την προετοιμασία, καλό είναι να ενημερωθούν από τη σελίδα:

Ανανεώθηκε η λίστα για την πρόσβαση χωρίς χρέωση δεδομένων (zero-rating) από κινητά δίκτυα, στις ψηφιακές πλατφόρμες που χρησιμοποιεί το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση στα σχολεία.

Σας στέλνουμε όλα τα βασικά αρχεία που θα χρειαστείτε.
Σε αυτή τη σελίδα, θα βρίσκεται το πρόγραμμα λειτουργίας και το ωρολόγιο.
Παρακαλώ το σύνδεσμο αυτής της σελίδας να τον αποθηκεύσετε για μελλοντική ενημέρωσή σας.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου.

Καλή δύναμη σε όλους.

Πληροφορίες: