Προκήρυξη Εισιτηρίων Εξετάσεων και Προκήρυξη εξετάσεων με ιδιαίτερη καλλιτεχνική προδιάθεση

Προς Τις Δ/νσεις Β/θμιας Εκπαίδευσης

Θέμα: “Προκήρυξη Εισιτηρίων Εξετάσεων 2019-2020 και προκήρυξη εξετάσεων με ιδιαίτερη καλλιτεχνική προδιάθεση»

Σας αποστέλλουμε, την προκήρυξη των Εισιτηρίων Εξετάσεων και την προκήρυξη εξετάσεων με ιδιαίτερη καλλιτεχνική προδιάθεση, για την εισαγωγή σπουδαστών στο πρώτο εξάμηνο σπουδών, του Τμήματος Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών της Σχολής Καλών Τεχνών του Α.Π.Θ., σχέδιο αίτησης με τις οδηγίες για τις εξετάσεις θα τις βρείτε στην ιστοσελίδα του Τμήματος (www.vis.auth.gr), σας επισημαίνουμε δε ότι δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι απόφοιτοι Λυκείου για την πρώτη περίπτωση και όλοι οι απόφοιτοι Γυμνασίου για την δεύτερη περίπτωση, χωρίς καμία εξαίρεση. Οι εξετάσεις διενεργούνται σύμφωνα με την προκήρυξη στη ζωγραφική και ιδιαίτερα στο σχέδιο και στο χρώμα. Παρακαλούμε να διαβιβάσετε το έγγραφο αυτό στα Γυμνάσια και στα Λύκεια, ώστε να ενημερωθούν οι μαθητές και ειδικότερα οι απόφοιτοι, για το δικαίωμα συμμετοχής τους στις εξετάσεις.

Με τιμή

Ο Πρόεδρος της Επιτροπής Εισιτηρίων Εξετάσεων

Ψυρράκης Λάμπρος, Αναπληρωτής Καθηγητής

Η πρωτότυπη υπογραφή του Προέδρου της Επιτροπής Εισιτηρίων Εξετάσεων φυλάσσεται στο αρχείο του Τμήματος.

Attachments

• pdf ATT00062